VS-40MT120PHAPBF
Contact Now
VS-40MT120PHAPBF
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : -
Package / Case : 12-MTP Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.65V @ 15V, 40A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : 12-MTP
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 50 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 305 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.2 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Description : MTP - HALF BRIDGE IGBT
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 75 A 305 W Through Hole 12-MTP