MG50P12E2A
Contact Now
MG50P12E2A
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 50 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.25V @ 15V, 35A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : -
Mfr : Yangjie Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 227 W
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 2 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter with Brake
NTC Thermistor : Yes
Description : Transistors - IGBTs - Modules E2
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter with Brake 1200 V 50 A 227 W Chassis Mount