FS100R12KS4BOSA1
Contact Now
FS100R12KS4BOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 130 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 660 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.8 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FS100R12
Description : IGBT MOD 1200V 130A 660W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter 1200 V 130 A 660 W Chassis Mount Module