FF450R33T3E3BPSA1
Contact Now
FF450R33T3E3BPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 450 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : XHP™3
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.75V @ 15V, 450A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 3300 V
Supplier Device Package : AG-XHP100-3
Mfr : Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 1000000 W
Input : Standard
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C